Suszarki i kruszarki- jakie jest ich zastosowanie w przemyśle?

Przemysł to jedna z najszerszych i najszybciej rozwijających się branży. Jednak firmy, które zajmują się obróbką surowców i dokładają wszelkich starań do tego, by wszystko przebiegało zgodnie z planem. Wobec tego niezbędne okazuje się dobranie odpowiednich maszyn i urządzeń, które zapewnią szybką i co najważniejszą maksymalnie efektywną pracę związaną z przetwarzanymi surowcami. Obecnie największą popularnością cieszą się suszarki i kruszarki, które dla większości firm stały się podstawowym elementem wyposażenia. Jakie więc mają one zastosowanie?

Suszarki obrotowe do surowców – czym one są?

Suszarki bębnowe obrotowe jak sama nazwa wskazuje, są wykorzystywane do suszenia i przygotowywania surowców do dalszej obróbki. Suszarka obrotowa bębnowa najczęściej składa się z bębna obrotowego, a także z walczaka i ułożyskowania nośnego. Dodatkowymi elementami są chociażby przystawki napędowe i zabudowa wlotu oraz wylotu wraz z uszczelnieniem. Wnętrze bębna zostało zaprojektowane w taki sposób, by znacznie zintensyfikować proces suszenia. Znajdują się w nim celki czy łańcuchy, które należy dopasować w zależności od suszonego materiału. Nie da się ukryć, że proces suszenia dotyczy wielu, różnorodnych surowców. Najczęściej tego typu elementy wykorzystuje się do przygotowania piasku, jednak nie jest to regułą. Obecnie suszeniu poddaje się również szkło czy różnorodne tworzywa sztuczne. Rynek oferuje wiele modeli suszarek bębnowych obrotowych. Ważne jest podjęcie rozsądnej decyzji. Jedynie idealnie dopasowanie urządzenia do potrzeb firmy. Dzięki temu rzeczywiście przyczyni się ona do podniesienia efektywności pracy i jej skuteczności.

Kruszarki udarowe – niezbędne przy pracy z surowcami

Surowce są różnorodne, a ich obróbka momentami może znacznie przekraczać fizyczne możliwości pracowników. Wykorzystanie maszyn staje się więc priorytetem. Jednymi z nich są kruszarki udarowe poziome. Jak sama nazwa wskazuje, umożliwiają one skuteczne kruszenie nawet najtwardszych surowców. Maszyny te dysponują ponadprzeciętna mocą przerobową, a to z kolei oznacza, że jej użytkownicy nie muszą używać ponadprzeciętnej siły. Dzięki zastosowaniu udaru, kruszarka staje się jeszcze efektywniejsza i poręczniejsza. W kruszarkach udarowych materiał rozrzucany jest przy pomocy rotujących listew, a następnie rozbija się o nieruchome płyty. Urządzenia te można zastosować zarówno w odniesieniu do kruszenia wstępnego, ale także i do kruszenia głównego. Znacznie optymalizują one pracę i są proste w obsłudze.

Najnowsze wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *