Pościel niebieska – do jakich wnętrz się sprawdzi?

Wystrój naszej sypialni w dużej mierze zależy tak naprawdę od dodatków. Bardzo często samodzielnie zdajemy sobie z tego sprawę, a co za tym idzie staramy się odpowiednio skomponować akcesoria związane właśnie z sypialnią. Niemniej jednak najwięcej problemów doświadczamy w zakresie pościeli. Często bowiem chcemy połączyć estetykę z praktycznością, a co za tym idzie musimy zwrócić uwagę nie tylko na design pościeli, ale także na jej materiał. Spoglądając do żurnali z najmodniejszymi aranżacjami wnętrz, coraz częściej zauważamy, że dominująca stała się niebieska pościel. Do jakich wnętrz się ona sprawdzi?

Pościel niebieska w sypialni? To może prezentować się spektakularnie?

Pościel niebieska to jeden z bardziej ekstrawaganckich i innowacyjnych pomysłów, jakie można zaadaptować do swojej sypialni. Z pewnością nie wszyscy na ten pomysł przystaną, gdyż niebieski niektórym z nas kojarzy się zbyt wyraziście i zbyt dynamicznie. Niemniej jednak warto zauważyć, że niebieski to kolor wielu odcieni. Wobec tego jeśli nie przekonuje nas do siebie jego najbardziej wyrazista wersja, to zawsze możemy zdecydować się na jego ciemniejsze lub bardziej pastelowe odcienie. Pościel w tym kolorze idealnie sprawdzi się w sypialni urządzonej w stylu kolonialnym, a także klasycznym. Może ona również stanowić niezwykle ciekawy dodatek do pokoju dziecięcego, w którym zwykle i tak wiele się dzieje. Dzięki szerokiej palecie odcieni, niebieska pościel sprawia, że możemy wykonywać przeróżne aranżacje, w których będzie ona głównym punktem. Warto więc się samodzielnie o tym przekonać i zaprosić kolor niebieski do swojej sypialni.

Pościel niebieska i granatowy koc – połączenie idealne

Nie da się ukryć, że zdecydowana większość z nas obecnie nie wyobraża sobie kompletnej aranżacji sypialni, bez odpowiednio dobranego koca. Okazuje się, że koce 200×220 czy w każdym innym rozmiarze spełniają dwie, najważniejsze role. Przede wszystkim możemy się nimi dowolnie okryć w mroźne, zimowe wieczory, a dodatkowo możemy także wykorzystać je jako ozdobną narzutę. W przypadku kiedy zdecydowaliśmy się na niebieską pościel do naszej sypialni, wówczas ciekawym pomysłem okaże się dobranie koca w kolorze granatowym. Będzie on stanowił świetne uzupełnienie całej kompozycji, która znajduje się na łóżku. Co jest jednak najważniejsze, granatowy koc pomoże nam nieco uspokoić łóżko w przypadku, kiedy zdecydowaliśmy się na pościel niebieską w niezwykle żywym i dynamicznym odcieniu. Warto więc takie rozwiązanie wprowadzić do swojego wnętrza.

Najnowsze wpisy

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *