Jaka pościel pasuje do sypialni w stylu glamour?

Nasz sypialnia to prywatna i intymna twierdza. Wobec tego, dosłownie każdy z nas urządza ją w ten sposób, by najlepiej oddawała nasz charakter i jednocześnie spełniała nasze potrzeby. Jednocześnie da się wyraźnie zauważyć tendencję do czerpania inspiracji z nowoczesnych katalogów wnętrzarskich oraz aranżacji wykonanych przez najlepszych projektantów. W ich przypadku, to niekonwencjonalny i błyszczący styl glamour zyskuje sobie największą popularność. Jest to styl aranżacyjny, który nawiązuje do hollywoodzkiego blichtru oraz wysokiego połysku. Taka sypialnia ma sprawiać wrażenie luksusowej i eleganckiej. Zwykle efekt ten jest osiągany przy pomocy różnorodnych dodatków i gadżetów. Jednym z nich może być chociażby pościel. Jednak jak ją dobrać, by ona również była glamour?

Materiał na pościel w stylu glamour – jaki będzie najlepszy?

Sypialnia glamour to przede wszystkim dość jednolita kompozycja. Dodatki i gadżety powinny być utrzymane w jednej, gładkiej i połyskującej fakturze, która dodatkowo połyskuje lub mieni się w świetle lamp. Wówczas w pierwszej kolejności, podczas doboru pościeli trzeba zwrócić uwagę na materiał, z którego została ona wykonana. Mimo że obecnie każdy zaprasza do swojej sypialni pościel bawełnianą, to do wnętrza glamour nie będzie ona najlepszym dopasowaniem. Do takich wnętrz najlepiej sprawdzą się pościele satynowe lub jedwabne, które można znaleźć chociażby w sklepie cottonmarket.pl. Materiał ten jest niezwykle subtelny i elegancki, a dodatkowo jest on mocno połyskujący. O taką pościel oczywiście trzeba będzie odpowiednio zadbać, jednak z pewnością świetnie wpasuje się do sypialni glamour. Dodatkowo podkreśli jej prestiżowy i luksusowy charakter.

Jaki wzór i kolor pościeli do sypialni w stylu glamour?

Kolejną kwestią doboru odpowiedniej pościeli jest jej design. Sypialnia w stylu glamour, choć cechuje się dość wysokim połyskiem, to jednak nie stawia na różnorodne kolory, faktury czy wzory. Wobec tego najlepiej sprawdzi się pościel gładka, maksymalnie dwukolorowa. Można je znaleźć na Cotton Market lub w wielu innych sklepach z tekstyliami do sypialni. Wybierzmy więc pościel w kolorze srebrnym lub białym. Ciekawą alternatywą okaże się również dobranie pościeli czarno-białej. W sypialni w stylu glamour musimy zapomnieć o wszelakich neonowych czy pastelowych barwach. Nie decydujmy się także na motywy roślinne. Jeśli zależy nam na pościeli z ozdobami, to o wiele lepiej sprawdzą się delikatne, błyszczące nici czy drobniutkie cyrkonie przy brzegu.

Najnowsze wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *