Poniżej przedstawiam najważniejsze informacje dotyczące stylu mojej pracy. Po zapoznaniu się z nimi będziecie wiedzieli czego możecie spodziewać się po naszej współpracy. Starałem się wyjaśnić wszystko konkretnie i przejrzyście. Mam nadzieję, że informacje te będą pomocne w podjęciu decyzji o skontaktowaniu się ze mną.

Dlaczego proponujesz tylko jeden pakiet usług ślubnych?
Śluby fotografuję od sześciu lat. Przez ten czas powoli dochodziłem do wniosku, że aby sporządzić najpełniejszą fotorelację z dnia ślubu, najlepiej zacząć fotografowanie od przygotowań, a zakończyć ok. godziny 1.00 w nocy. Moim zdaniem warto pokazać na zdjęciach całą historię, a nie tylko jej wycinki. Myślę, że właśnie taki pełen fotoreportaż będzie się najmilej oglądało po wielu latach. Mimo to pakiet podstawowy można modyfikować. Napiszcie jakie są Wasze oczekiwania. Zaproponuję pakiet, który będzie Wam odpowiadał.

Pakiet podstawowy kosztuje 2600 zł. Obejmuje moją obecność od przygotowań do końca oczepin, czyli ok. 1.00 w nocy. Wszystkie zdjęcia przekazuję w formie galerii internetowej i na pendrivie. Otrzymujecie także 50 odbitek 15x21 cm. Odbitki i pendrive umieszczam w stylowym drewnianym pudełku.


Jak wygląda Twoja praca w dniu ślubu?
Staram się zbytnio nie ingerować w przebieg wydarzeń. Z racji doświadczenia mogę coś zasugerować i podpowiedzieć, ale generalnie ja dostosowuję się do Was, a nie Wy do mnie. Nie chciałbym żeby nasza współpraca przebiegała na zasadzie szef-pracownik. Do tej pory udawało mi się wchodzić w bardzo pozytywne relacje z fotografowanymi parami, ich rodzinami i przyjaciółmi. Towarzyszę Wam przez cały najważniejszy dzień w Waszym życiu, dlatego swoista „chemia” między nami jest po prostu niezbędna. Byłoby super gdybyśmy na ten jeden dzień stali się po prostu dobrymi znajomymi.

Jestem skromnym, pogodnym i lubiącym ludzi fotografem. Myślę, że moje całodniowe towarzystwo nie będzie dla Was męczące. Nie buduję wokół siebie otoczki artyzmu. Po prostu robię swoje najlepiej jak potrafię i czerpię z tego wielką przyjemność.


W jakim stylu fotografujesz?

Lubię naturalne, jasne zdjęcia. Zdarzało mi się przygotowywać stylizowane zdjęcia z reportażu, ale nie poddałem się na dłużej tej modzie. Myślę, że naturalność jest bardziej uniwersalna i trwała niż jakiekolwiek chwilowe trendy.
Na styl i wygląd zdjęć składa się wiele elementów. Zmieniały się one i kształtowały odkąd zacząłem fotografować śluby. Oto kilka z nich:
- przy zdjęciach z reportażu dążę do uzyskania jak najbardziej naturalnych kolorów. Czasami gra świateł podczas zabawy może ubarwiać zdjęcia, często używam dodatkowej lampy rozświetlającej tło, ale nie obrabiam fotografii reporterskich w stylu filtrów z Instagrama. Na nieco więcej pozwalam sobie przy zdjęciach z sesji.
- w moich reportażach nie znajdziecie fotografii czarno-białych. Wg mnie nie najlepiej wyglądałby fotoreportaż ze zdecydowaną przewagą zdjęć kolorowych i kilkoma czarno białymi. Na Wasze życzenie mogę przekazać pakiet najważniejszych ujęć w wersji czarno-białej. Nie ma to wpływu na cenę, ale standardowo tego nie robię.
- w kościele lub USC wykonuję tyle ujęć, ile jest konieczne. Staram się nie zakłócać uroczystości. 
- nie fotografuję w typowy sposób składania życzeń, tzn. nie uwieczniam każdej rodziny/pary składającej Wam życzenia. Wolę utrwalić kadry pokazujące Waszą radość czy łzy wzruszenia.
- podczas wesela fotografuję oczywiście Was, ale także Waszych gości - podczas zabawy, przy stołach i na zewnątrz sali weselnej. W takich sytuacjach powstaje mnóstwo ciekawych portretów reporterskich. Są fotografowie, którzy całą uwagę skupiają na Parze Młodej, pomijając zupełnie gości. Ja działam inaczej. Zdjęcia gości stanowią bardzo dużą część całego reportażu.
- nie mogę zagwarantować sfotografowania każdego z gości. Przy takiej ilości nieznajomych osób jest to po prostu niemożliwe.
- jeśli jest taka możliwość zawsze wykonuję ustawiane zdjęcia Pary Młodej z każdą rodziną/parą. Być może nie ma w tych zdjęciach wielkiego artyzmu, ale za to są świetną pamiątką.
- nie rezygnuję ze zdjęć pozowanych np. podczas zabawy. Staram się łączyć je z kadrami reporterskimi w taki sposób, aby stworzyły razem świetną pamiątkę.
- w dniu ślubu liczy się prawie każda sekunda, dlatego minisesję plenerową możemy wykonać w otoczeniu sali weselnej. Większa sesja jest opcjonalna i możliwa do zrealizowania wyłącznie w innym terminie.
- podczas sesji plenerowych nie używam akcesoriów. Tę kwestię pozostawiam Parze Młodej.


Gdzie mieszkasz? Gdzie fotografujesz? Ile wynoszą koszty dojazdu?
Mieszkam w Bytowie w województwie pomorskim, 100 km na południe od Trójmiasta. Śluby fotografuję głównie w północnej Polsce, ale z chęcią odwiedzam bardziej odległe lokalizacje. Dojazd na terenie województwa pomorskiego oraz do Bydgoszczy jest darmowy. Za sprawą mojej żony zakochałem się w tym mieście, także z przyjemnością przyjmę zaproszenia od Par Młodych planujących ślub w Bydgoszczy lub okolicach.
Przy większych dystansach/pakietach koszty dojazdu ustalamy indywidualnie.


Ile zdjęć otrzymamy i w jakiej formie?
Nie ograniczam ilości przekazywanych Wam zdjęć. Zawsze obrabiam i oddaję wszystkie fotografie poprawne pod względem technicznym i artystycznym. Ich liczba zależy głównie od charakteru Waszego ślubu. Jest to zwykle ponad 400 zdjęć.

Fotografie w wersji elektronicznej otrzymujecie na drewnianym pendrivie oraz w postaci prywatnej galerii internetowej. Pendrive umieszczony jest w stylowym pudełku wraz z 50 odbitkami 15x21 cm. 

Możecie także domówić fotoksiążkę w twardej płóciennej oprawie. Na Wasze życzenie mogę zamówić dowolny produkt dostępny w ofercie KrukBook. Posiadam próbnik zawierający wszystkie papiery, wyklejki oraz płótna, który ułatwi stworzenie fotoksiążki odpowiadającej Waszym gustom. Przed wysłaniem książki do druku otrzymujecie jej projekt w wersji cyfrowej. Zlecam jej wykonanie dopiero po Waszej akceptacji.


Jak długo trzeba czekać na zdjęcia?
Galerię internetową otrzymujecie maksymalnie w ciągu 21 dni od daty ślubu, odbitki i pendrive maksymalnie po 30 dniach. Oczekiwanie na fotoksiążkę może potrwać do ok. 14 dni od jej zatwierdzenia przez Was.


Z jak dużym wyprzedzeniem należy rezerwować termin?

Większość par rezerwuje terminy z ponad rocznym wyprzedzeniem. Najbardziej oblegane daty (np. długie weekendy, święta) często znacznie wcześniej. Zdarza się też tak, że od rezerwacji do ślubu mijają dwa miesiące. Zawsze warto zapytać o dostępność terminu, nawet kiedy do ślubu zostało niewiele czasu.


Czy poddajesz zdjęcia obróbce komputerowej?
Tak. Każde zdjęcie poddaję obróbce kolorystycznej, a jeśli trzeba dokonuję retuszu. Staram się jednak nie przesadzać z obróbką graficzną i stosuję ją z umiarem, tak, aby przedstawione na zdjęciach osoby wyglądały naturalnie. Zdjęcia plenerowe otaczam nieco większą opieką ;)


Po co nam galeria internetowa?
Każda para otrzymuje link do własnej galerii internetowej zawierającej wybrane przez Was lub wszystkie zdjęcia. Dostęp do galerii chroniony jest hasłem.

Na stronie z galerią umieszczam link do zdjęć spakowanych w archiwum zip. Dzięki temu goście mogą pobrać całość materiału i we własnym zakresie wykonać odbitki 10x15 lub 15x21 cm.

Podczas wesela każda rodzina/para otrzymuje ode mnie wizytówkę z adresem, pod którym dostępne będą zdjęcia oraz hasłem, które będzie potrzebne do logowania. Dzięki temu nie będziecie musieli rozsyłać tych danych każdej rodzinie/parze z osobna. Galeria staje się widoczna dla gości po jej zatwierdzeniu przez Was.


Jak wygląda nasza współpraca po ślubie?

Gotowe zdjęcia pobieracie z mojego serwera lub oglądacie w prywatnej galerii internetowej. Możecie poprosić o usunięcie fotografii, które Wam się nie podobają lub poprawienie obróbki/retuszu. Po zatwierdzeniu galerii udostępniamy ją gościom. Jeśli zamawiacie fotoksiążkę, biorę się za tworzenie jej projektu. Przed zleceniem druku musicie go zaakceptować. Możecie także poprosić o jego modyfikację. Dopiero po przejściu takiej procedury otrzymujecie gotowy zestaw (pendrive, odbitki, fotoksiążkę). Mogę przekazać Wam wszystko osobiście lub przesłać w dowolne miejsce.


Czy archiwizujesz zdjęcia?

Tak. Zdjęcia w takiej formie jakiej je otrzymujecie zostają na moich dyskach. Na zawsze :)


Mieszkamy daleko od Bytowa i przed ślubem nie możemy spotkać się  z Tobą osobiście. Czy to jest jakiś problem?

Absolutnie nie. Taka sytuacja zdarza się bardzo często. Wszystkie formalności, zarówno przed ślubem, jak i po nim, możemy załatwić przez internet (poczta, Facebook, Skype), telefonicznie i za pośrednictwem tradycyjnej poczty.


Czy posiadasz uprawnienia do fotografowania uroczystości kościelnych?

Tak, posiadam odpowiednie uprawnienia wydane przez Kurię Biskupią.


Jakiego sprzętu używasz?

Używam pełnoklatkowych lustrzanek firmy Canon.