Informacje

Wiem z własnego doświadczenia, że dzień ślubu to początek czegoś bardzo pięknego. Uwiecznianie takich ważnych wydarzeń to coś, co najbardziej lubię w mojej pracy. Będę zaszczycony jeśli zaprosicie mnie do zapisania na zdjęciach tych pięknych chwil.

Jeśli moje zdjęcia się wam podobają, a do tego koszt moich usług mieści się w waszym budżecie, nic nie stoi na przeszkodzie żeby nasza współpraca doszła do skutku. Niemniej chciałbym żebyście wiedzieli jak pracuję, co lubię bardziej, a co mniej. Zachęcam do przeczytania poniższych informacji, a także odwiedzenia działu Opinie. Jeśli nie znajdziecie na stronie odpowiedzi na wszystkie pytania, śmiało piszcie na kontakt@adamjutrzenka.pl lub dzwońcie pod numer 880 52 66 76.

Pakiety ślubne
Oferuję jeden pakiet ślubny, do którego możecie domówić różne dodatki. Standardowo fotografowanie zaczynam tuż przed błogosławieństwem. Jestem z wami do końca oczepin lub ok. 1:00 w nocy. W tym czasie możemy wybrać się na minisesję w okolicach sali weselnej.

Dodatkowo mogę wykonać sesję plenerową w innym dniu, sesję narzeczeńską i panieńską. Szczegółową ofertę cenową prześlę po potwierdzeniu dostępności terminu i poznaniu większej ilości szczegółów związanych z waszym ślubem. Zapraszam do kontaktu.

Ilość i forma zdjęć
Nigdy nie ograniczam ilości przekazywanych zdjęć. Zawsze obrabiam i oddaję wszystkie fotografie poprawne pod względem technicznym i artystycznym. Ich liczba zależy głównie od charakteru ślubu. Jest to zwykle 400-600 zdjęć.

Każda para otrzymuje fotografie w formie elektronicznej na pendrivie i w galerii www. Najważniejszą częścią pakietu są odbitki. 100 odbitek 15x23 cm umieszczam razem z pendrivem w stylowym pudełku. Dodatkowo mogę przygotować fotoksiążkę lub tradycyjny album.

Moja praca w dniu ślubu
Staram się zbytnio nie ingerować w przebieg wydarzeń. Mogę coś zasugerować i podpowiedzieć, ale generalnie ja dostosowuję się do was, a nie wy do mnie. Nie chciałbym żeby nasza współpraca przebiegała na zasadzie szef-pracownik. Do tej pory udawało mi się wchodzić w bardzo pozytywne relacje z fotografowanymi parami, ich rodzinami i przyjaciółmi. Towarzyszę parom w jednym z najważniejszych dni w życiu, dlatego swoista „chemia” między nami jest bardzo wskazana.

Jestem skromnym, pogodnym i lubiącym ludzi fotografem. Myślę, że moje całodniowe towarzystwo nie będzie dla was męczące. Robię to, co lubię, najlepiej jak potrafię i czerpię z tego wielką przyjemność. Często przeglądam archiwalne zdjęcia ślubne. Zdaję sobie wtedy sprawę, ilu świetnych ludzi poznałem i ile mam super wspomnień związanych z moją pracą. :)

Styl zdjęć
Na styl zdjęć składa się wiele elementów. Pokrótce przedstawię kilka z nich.

Robię  naturalne, jasne zdjęcia. Każde z nich obrabiam kolorystycznie, a jeśli jest taka konieczność retuszuję. Robię to jednak z umiarem, w taki sposób, aby efekt końcowy był jak najbardziej naturalny. Nie lubię plastikowych obrazków potraktowanych wieloma filtrami.

Wiem, że tak jak wszędzie i w fotografii ślubnej obowiązują pewne mody. Nie podążam za nimi. Staram się tworzyć pamiątkę, którą będziecie oglądać z uśmiechami na twarzy nawet po kilkudziesięciu latach, kiedy dzisiejsze mody dawno przeminą.

Msza Święta to najważniejszy punkt dnia, dlatego staram się nie zakłócać jej zbędną bieganiną. W kościele wykonuję tyle ujęć, ile trzeba.

Podczas zabawy staram się być blisko "akcji". Często działam narażając na szwank swoje zdrowie i sprzęt. :) Zawsze największą uwagę skupiam na ludziach. Fotografuję oczywiście was, ale także waszych gości - w czasie zabawy, przy stołach i na zewnątrz sali weselnej. Są fotografowie, którzy całą uwagę skupiają na Parze Młodej, pomijając prawie zupełnie gości. Ja działam inaczej. Zdjęcia gości stanowią bardzo dużą część całego reportażu.

Jeśli jest taka możliwość zawsze wykonuję pozowane zdjęcia Pary Młodej z każdą rodziną/parą. Być może nie ma w tych fotografiach wielkiego artyzmu, ale za to są świetną pamiątką.

Sesja plenerowa w dniu ślubu lub innym terminie
Sesję w dniu ślubu organizujemy w otoczeniu sali weselnej. Wychodzimy na krótki, 15-20-minutowy spacer. Jego efektem jest ok. 20 gotowych ujęć (oddaję wszystkie udane). Jeśli stawiacie na fotoreportaż, ale chcielibyście mieć także zdjęcia plenerowe "do ramki", jest to rozwiązanie dla was.

Jedną z najczęściej wybieranych opcji jest sesja w innym terminie. To rozwiązanie daje mnóstwo możliwości i pozwala na spokojne fotografowanie przez znacznie dłuższy czas niż w dniu ślubu. Lokalizacje, w których często wykonuję sesje to m.in. Park Oliwski, plaża w Poddąbiu i Gdyni Orłowie. Możemy jednak wybrać się w dowolne miejsce.
Podczas sesji nie używam żadnych akcesoriów, ani wymyślnych efektów specjalnych. Nie jestem specjalistą od sesji stylizowanych. Lubię sesje spacerowe, czyli takie, podczas których wspólnie spacerujemy i rozmawiamy, a ja dodatkowo robię wam zdjęcia :)

Galeria internetowa
Każda para otrzymuje link do prywatnej galerii internetowej zawierającej wybrane przez was lub wszystkie zdjęcia. Dostęp do galerii chroniony jest hasłem. Na stronie z galerią umieszczam link do zdjęć spakowanych w archiwum zip. Dzięki temu goście mogą pobrać całość materiału i we własnym zakresie wykonać odbitki 10x15 lub 15x21 cm. Galeria jest dostępna przez trzy miesiące od przekazania zdjęć.

Nasza współpraca po ślubie
Gotowe zdjęcia pobieracie z prywatnej galerii www. Po zatwierdzeniu galerii udostępniamy ją gościom. Następnie wybieracie 100 zdjęć, z których zrobię odbitki 15x23 cm. Jeśli zamawiacie  fotoksiążkę, biorę się za tworzenie jej projektu. Przed zleceniem druku musicie go zaakceptować. Możecie także poprosić o jego modyfikację. Dopiero po przejściu takiej procedury otrzymujecie gotowy zestaw (pendrive, odbitki, fotoksiążkę). Mogę przekazać Wam wszystko osobiście lub przesłać w dowolne miejsce.

Oczekiwanie na zdjęcia
Na zdjęcia będziecie musieli poczekać zazwyczaj ok. 30 dni. Oczekiwanie na fotoksiążkę i album może potrwać do ok. 15 dni roboczych. W "wysokim" sezonie terminy te mogę się wydłużyć.

Rezerwacja terminu
Większość par rezerwuje terminy z ponad rocznym wyprzedzeniem. Najbardziej oblegane daty (np. długie weekendy, święta) często znacznie wcześniej. Czasami od rezerwacji do ślubu mijają dwa lata, ale zdarza się, że dwa miesiące. Zawsze warto zapytać o dostępność terminu, nawet kiedy do ślubu zostało niewiele czasu.

Koszty dojazdu
Mieszkam w Bytowie w województwie pomorskim, 100 km na południe od Trójmiasta. Śluby fotografuję głównie w północnej Polsce, ale z chęcią odwiedzam bardziej odległe lokalizacje. Dojazd na terenie województwa pomorskiego, Bydgoszczy, Torunia i okolic jest darmowy. Przy większych dystansach/pakietach koszty dojazdu ustalamy indywidualnie.

Brak osobistego spotkania przed ślubem
Wszystkie formalności, zarówno przed ślubem, jak i po nim, możemy załatwić przez Internet i telefon.

Uprawnienia
Posiadam odpowiednie uprawnienia do fotografowania uroczystości kościelnych wydane przez Kurię Biskupią.