Równo 5 lat temu zawodowo zająłem się fotografią. Chciałbym podziękować wszystkim życzliwym ludziom, których w tym czasie spotkałem na swojej fotograficznej drodze.

Dziękuję:

  • Powiatowemu Urzędowi Pracy w Bytowie, który przyznał mi dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Dzięki tej szansie mogłem połączyć pasję z działalnością zawodową.
  • firmie Eko-Color, dla której wykonałem pierwsze zdjęcia przemysłowe. Szczególnie jej dyrektorowi Krzysztofowi Dyks za cierpliwość i wyrozumiałość oraz rady, których mi udzielił.
  • firmie Wireland Sp. z o.o. i jej prezesowi Henrykowi Recław, który przyjął mnie pod swoje skrzydła w ciężkich czasach. Dzięki współpracy z Wirelandem i ostrym wskazówkom Pani Ani bardzo mocno podszkoliłem się w fotografii reklamowej. Przy okazji przemierzyłem kawał Polski, co było dla mnie dodatkową przyjemnością.
  • wszystkim klientom, którzy skorzystali z moich usług. Wśród nich były osoby prywatne, firmy, instytucje i jednostki samorządowe. Nie sposób w tym miejscu podziękować każdemu z osobna, ale zapewniam, że wszystkie zlecenia bardzo miło wspominam. Mimo, że nie jestem ideałem, a moja artystyczna dusza czasami dawała się Wam we znaki, mam nadzieję, że współpraca ze mną była dla Was przyjemnością, a zdjęcia które wykonałem spodobały się Wam.
  • moim dwóm koleżankom Kasiom. Pierwszej za to, że jest najwierniejszą fanką moich zdjęć, za wsparcie, rozmowy i rady. Drugiej za pogodę ducha i wszystkie inspiracje, które od niej zaczerpnąłem.
  • osobom, które pomagały poprawiać moje strony internetowe. Szczególnie Pawłowi za jego nie owijane w bawełnę recenzje i uwagi.

Szczególne podziękowania kieruję do klientów ślubnych. To właśnie Wy byliście (i jesteście) dla mnie najważniejsi. Dziękuję za wszystkie świetne chwile, które przeżyłem na Waszych ślubach. Cieszę się, że towarzyszyłem Wam z aparatem w tak ważnych dla Was momentach.
Zdobyte doświadczenie zaowocowało przyjęciem mnie kilka dni temu do dwóch najbardziej znanych na świecie stowarzyszeń skupiających fotografów ślubnych – Wedding Photojournalist Association (WPJA) oraz Artistic Guild of the Wedding Photojournalist Association (AG|WPJA). To wyróżnienie mobilizuje mnie do jeszcze bardziej wytężonej pracy podczas wykonywania reportaży ślubnych. Z okazji rocznicy życzę sobie żebym zawsze spotykał co najmniej tak fajne pary, jak do tej pory.

Do zobaczenia…
Adam Jutrzenka, 12 maja 2015r.

wpja-50wpja-ag-50